Baker with Down Syndrome is rejected from every bakery, opens her own shop instead

0
73
Collette Divitto her zaman hevesli bir fırıncı olmuştur. On beş yaşından beri, hafta sonları, arkadaşlar ve aile için yemek yapmayı hatırlıyor. Tutkusu arttıkça, hayatını fırıncı olarak geçirmek istediğini biliyordu. 22 yaşındayken, hızlı bir şekilde Boston’ın her yerindeki işlere başvurmaya başladı.

Reddedildikten sonra reddedilmeye başladı.

İşler için benimle röportaj yapan pek çok insan gerçekten iyi olduğumu söyledi ancak onlar için uygun değildi ”dedi. “Gerçekten çok kırıcıydı ve çok fazla reddedildiğini hissettim.”

Divitto, down sendromu hakkında kendini bilinçlendirmeye başladı ve bu kadar çok röportajda reddedilme nedeni olup olmadığını merak etti. Bu reddetmelere rağmen, tutkusunu takip etmekten vazgeçmelerine izin vermemeye karar verdi. Annesi ve kız kardeşi yardımıyla, üçü Collettey adında bir şirket kurdu.

Şirketleri kurulduktan kısa bir süre sonra, Boston Golden Goose Market’ten düzenli bir sipariş aldı! Bunu CBS kapsamı izlemiştir ve 2016 Aralık ayına kadar yerine getirmesi için 10.000 sipariş almış!

Divitto, “Şimdiye kadarki en büyük başarım, şirketimin büyümesi, bu da engelli ve engelsiz insanları işe almaya başlayabileceğim anlamına geliyor” diyor.

Engelli insanlar iş bulmakta şaşırtıcı zorluklarla karşılaşmaktadır. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, engelliler, olmayanların işsizlik oranını ikiye katlamaktadır. Divitto, engelliliğini çevreleyen toplumsal stigmaya rağmen, başarılı bir işletme için çalışabildiğinden ve işletilebildiğinden daha fazlası olduğunu dünyaya kanıtlıyor!

Divitto’nun annesi Rosemary Alfredo, kızının yeteneklerine inanıyor ve onu hiç kimseden farklı görmediklerini açıklıyor. “Sınırlamaları varmış gibi ona bakmasını hiç büyütmedim” diye açıklıyor. Sadece dedim ki, ‘Hepimiz onlara sahibiz. Hepimizde iyi olduğumuz şeyler var ve hepimiz iyi olmadığımız şeyler var. ‘ Onlara engelli diyebilirsin. Hepimizin güçlü yanları ve hepimizin zayıf yönleri var. Buna odaklanmıyoruz. ”

Genç fırıncının ayrıca hedeflerine uymak isteyen insanlar için sözleri var. “Asla pes etmeyin. İnsanların sizi üzmesine veya reddedilmesine izin vermeyin. Motive olun ve hayallerinizi takip edin. ”

Engelli topluluğunun iş bulmakta zorluk çekmesine rağmen, genç bir kadın yeteneklerini ve çalışmadaki kararlılığını ortaya koydu ve fırınları artık işle doluyor! Dünyaya hiçbir şeyin onu durduramayacağını gösterdi ve fırıncı toplumun geçmişte onun hakkında ne düşündüğünü düşünmesine rağmen, gerçekten durdurulamaz hale geldi!

Lütfen bunu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

[Kaynak: yükselen]